Arabanızla Para Kazanmak İster misiniz?

İş Fikirleri Semih Buzgan 1.467 views

Eğer bir arabanız var ve bununla para kazanmak istiyorsanız yapabileceğiniz pek çok iş vardır. Araba ile yapılacak işlerle ilgili bilgiler vermeden önce sizlerinde aslında tahmin edebileceği bazı ön tavsiyeler yapmak istiyoruz. İlk olarak araba kullanmayı çok iyi bilmelisiniz. İkinci olarak aracınız çok temiz ve bakımı tam olmalı. Son olarak ise araç ile iş yapacağınız bölge veya şehri çok iyi tanımalı ve yollara hakim olmalısınız.

Şimdi araba ile yapılacak iş imkanlarını inceleyelim. İlk olarak servisçilik yapabilirsiniz. Aracınızın kapasitesine göre öğrencilere yada çalışanlara servis hizmeti verebilirsiniz. Bu şekilde çalışan binlerce insan olduğunu sizde biliyorsunuzdur. Sabah erken saatlerde bu insanları evlerinden alır ve gidecekleri yere bırakırsınız. Akşam veya akşamüzeri saatlerinde de aynı yerden geri alır ve evlerine bırakırsınız. Yapılan kilometreye göre sabit bir fiyat belirler ve ona göre bu insanlardan aylık ödemeler alırsınız. Ödemeleri peşin olarak almanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Aracınızla yapabileceğiniz bir diğer iş ise kuryelik veya kargoculuktur. Büyük kargo veya kurye firmaları yetersiz kaldıkları bölgelerde dışarıdan böyle bir hizmet almaktadır. Sizin bulunduğunuz yerdeki tüm kargo ve kurye şirketlerine giderek böyle bir ihtiyaçları olup olmadığını sorabilirsiniz. Bunun yanında bu firmalardan bağımsız olarak kendinizde yaşadığınız yerde nakliye işi olan firma veya dükkanlara kargolarını istedikleri yere ulaştırabileceğinizle ilgili bilgi verip iş isteyebilirsiniz.

Son olarak yapabileceğiniz işle ilgili vereceğimiz bilgi ise nakliye işi yapmanızdır. Eğer aracınızın durumu buna müsaitse bu konuda da piyasada oldukça büyük bir açık bulunmaktadır.

Tüm bu tavsiyelerimizin yanında iş ilan siteleri yada gazetelerin iş ilanı sayfalarında aracı ile çalışacak insanlar arayan binlerce firma bulunmaktadır. Bunlara yapacağınız başvurularda ilk paragrafta verdiğimiz bilgilere uygunsanız hemen bir iş bulabilirsiniz. Bizimde sizden bir ricamız var, lütfen yazının alt kısmındaki yorum ekle bölümüne görüşlerinizi yazın. Bu sayede diğer ziyaretçilerimiz de farklı fikir ve düşünceleri öğrenmiş oluyor.

İlginizi Çekebilir:  Mail Okuyarak Para Kazanmak İsteyenlere

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir