Anahtarlık Yaparak Para Kazanma

Ek Gelir Semih Buzgan 1.197 views

Ek gelir arayışındaki arkadaşlar için gene çok yapılan işlerden birisini anlatacağız. Anahtarlık yaparak para kazanma işi genellikle evden yapılan bir iştir. Birden çok şekilde yürüyen anahtarlık yapma işi ile ilgili bilgileri detaylı olarak bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Evde anahtarlık yapma işi iki şekilde yürümektedir. Birincisinde anahtarlık firmaları size numune ve malzemeler getirirler. Sizde bu malzemeleri kullanarak numuneye göre işi yapar ve sonunda teslim edersiniz. Seri ilerleyen bir iştir. Tane başı 10 kuruştan başlar 2,5 TL’ye kadar çıkar fiyatlar. Yapılacak olan anahtarlığın zorluk derecesine göre bu fiyat belirlenir. Bu şekilde çalışarak ayda 500-1000 TL arası bir para kazanabilirsiniz.

İkinci çalışma şekli ise siz kendi anahtarlık tasarımınızı hazırlarsınız. Bu tasarım yada tasarımları anahtar firmalarına götürürsünüz. Beğenilenler için fiyat verirsiniz. Vereceğiniz fiyatın maliyetin üstüne % 50 ila % 100 arasında olmasına dikkat edin. Çünkü firma sizinle sıkı bir pazarlık yapıp fiyatı düşürebildiği kadar düşürecektir. Ayrıca fiyat teklifi verirken kendi emeğiniz ve zamanınız da içinde olsun.

İkinci çalışma şeklini benimseyenler genellikle ekip olarak çalışırlar. Çoğunlukla dışarıya iş verirler ve çok seri toplu üretim yaparlar. Eve anahtarlık işi veren firmaları bulunduğunuz şehirdeki toptancılar çarşılarında bulabilirsiniz. Buralardaki hırdavatçılar veya direk sadece anahtarlık satan dükkanlarla görüşebilir ve tasarımlarınızı gösterebilirsiniz. Birinci sistemle iş almak istiyorsanız gene bu firmalar size yardımcı olurlar.

Kendi evinden çalışan ve anahtarlık işi ile para kazanan arkadaşlar lütfen alt kısımdaki mesaj bırakma yerinden görüşlerini bizlerle ve diğer iş arayan arkadaşlarla paylaşırsa çok seviniriz. Ayrıca bu işi yapmak ve yaptırmak isteyen kişiler de mesaj bırakabilirler.

İlginizi Çekebilir:  Evde Davetiye Yaparak Ek Gelir Kazanma

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir