Ağrı Ek İş Fırsatları

Ek İş Semih Buzgan 975 views

İnsanlar geçimlerini sağlamak için bir sürü farklı iş alanında çalışmaktadır. Çalıştıkları işlerde elde ettikleri gelir bazen yetersiz gelmektedir. Daha fazla gelir elde etmek için daha fazla çalışmak ve daha zor koşullarda çalışmak zorunda kalabilmektedirler. Türkiye’nin Ağrı ilinde yaşayan insanlarda bu durum daha çok görülmektedir. Çünkü gerek iş alanı gerek ise çeşitlilik açısından insanların yapabileceği işler oldukça kısıtlıdır. Bu kısıtlama da Ağrı’nın iklim koşullarından, bulunduğu konuma, toprak türünden, Ağrı’ya ve civarına yapılan yatırımlara kadar bir sürü etmen bulunmaktadır.

Durumun böyle olması ve insanların bu şekilde bir durumla karşı karşıya kalıp mağdur olması, insanları genellikle Ağrı ek iş yapmaya veya iş fırsatını kovalamaya sürüklemektedir. Tabi ki bu durum orada ki toplum ve gelir düzeyi olarak düşününce insanı üzebiliyor. Ama buna üzülmek yerine fırsatları tanıtmanın daha yararlı olacağını düşünerek, insanlara evden çalışma ile ilgili fikir aktarımında bulunacağız. Hem kolaylıkla hobi tarzında yapabileceğiniz etkinlikler ile hem de iyi şekilde bir gelir elde etmenizin mümkün olduğu iş alanları bulunmaktadır. Bunun için gerekli olan şeyleri sıralayacak olursak; bir adet bilgisayar, hattınıza bağlı bir internet hattı ve orta derece de kamerası olan bir adet akıllı telefonunuz olması yeterli olacaktır. Muhtemelen bu yazıyı okuyorsanız, bunlardan en az ikisine sahipsiniz demektir.

Yapacağımız işlemi anlatacak olursak, genel olarak Youtube üzerinden para kazanma işlemini gerçekleştireceğiz. Youtube kullanıcılarının kanal açmasına ve içerilerinde kendilerine ait videolar yayınlamasına izin vermektedir. Siz de Youtube üzerinden bir kanal açarak, kendinize ait akıllı telefonunuzdan çektiğiniz ilgi çekici videoları burada paylaşarak gelir elde edebilirsiniz. Bunu yaparken, genellikle ilgi çekici anları yakalayıp, örneğin; güzel sesli bir arkadaşınızın bir videosu olabilir. Ya da dışarıda herhangi bir köpeğin kediyi kovalama anı olabilir. Ya da bir yaşlının sizinle gerçekleştirdiği komik bir konuşma olabilir. Buna benzer videoları kanalınız üzerinde yayınlayarak, izlenmeye sahip olabilirsiniz. Elde ettiğiniz izlenme sayıları üzerinden ve video aralarında yayınlanan reklamlar sayesinde de gelir elde edebilirsiniz. Bu durumla ilgili nasıl yapacağınıza dair genel detaylı bilgileri internetten araştırarak edinebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Tekirdağ'da Ek Gelir Nasıl Sağlanır?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir