20 Dakikada Nasıl Makale Yazılır?

Ek İş Semih Buzgan 925 views

İnternet günümüzün en etkili iletişim ve pazarlama araçlarından biridir. İnternet pazarlaması içerikle güçlenmektedir. Makale yazarak para kazanmak işten kalan zamanlarınızı değerlendirmek için iyi bir fırsat.
Makale yazarak para kazanmayı düşünüyorsanız öncelikle zengin bir kelime dağarcığınız olmalıdır. Ayrıca makale yazmak için, on parmak klavye kullanmasını öğrenmeniz gerekir. Bu klavye programı ile makalelerinizi çok kısa bir zamanda yazabileceksiniz. Böylece vaktinizi daha kaliteli bir şekilde kullanabilirsiniz.
Makale yazarken çok fazla vakit harcıyor musunuz? Hem kaliteli bir makale yazmak istiyorsunuz, hem de kaliteden ödün vermek istemiyorsunuz. O zaman yapmanız gereken şey 20 dakikada kaliteden ödün vermeden makale nasıl yazılır, şimdi bu sorunun cevabına bir bakalım.

Makale yazmak için fikir listesi oluşturun: Makale yazarı iseniz izlediğiniz bir programdan veya yaptığınız bir alışverişle ilgili, dinlediğiniz bir haber ile ilgili makale yazabilirsiniz. Ancak bunun için yazacağınız makaleler ile ilgili fikir listesi tutmanız sizin makale yazarken daha hızlı hareket etmenize yardımcı olacaktır.

Makalenizi yazmadan önce zihninizde tasarlayın: İyi fikirler insanın her zaman aklına gelmez. Kimi zaman yatağınıza yattığınız zaman, kimi zaman yağmurun altında yürüyüş yaparken, kimi zaman ağaçların altında dinlenirken insanın aklına harika fikirler gelir. Aklınıza gelen parlak fikirleri çöpe atmayın.
Aklınıza geldiği anda elinizdeki işi bırakın. Kişisel bilgisayarınızdan bir sayfa açın. Aklınıza gelen fikirle ilgili bir makale yazmaya başlayın. Makale yazarı iseniz o makaleyi yazdığınız anda tamamlamak zorunda değilsiniz. Tıkandığınız zaman bırakın. Kendinizi tazelediğiniz zaman konu ile ilgili yeni bir bilgi öğrendiğiniz zaman makalenizi tamamlayabilirsiniz.

Başlamadan önce düzenleyin: Makalenizin ana fikrine uymayan bütün destekleyici fikirleri kesip çıkarın. Seçtiğiniz konunun detaylarına inerek makale yazmak makalenizi kaliteli kılar. Kaliteli bir makale hem okuyucu tarafından beğeni toplar, hem de yazar olarak sizin kalitenizi ortaya koyar.

İlginizi Çekebilir:  Eve Ek İş Veren Firmalar Listesi

Madde işaretleri kullanın: Makale yazarken makalenizde madde işaretlerini kullanmayı alışkanlık haline getirin. Madde işaretleri ile yazılmış bir makale okuyucu tarafından daha iyi anlaşılır, hem de konudan konuya geçerken sizin için daha kolay olur. Konudan konuya geçerken vakit kaybetmeden kolayca geçebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir